wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji sztachet z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wersja płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz