środa, 25 maja 2016

Stawianie ogrodzenie z PCV na plot i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu gminie nie licząc szczególnych wypadków.

Stawianie plot z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie zada zezwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu do starostwa powiatowego poza kilkoma przypadkami.

Sztachety z PCV na plot i bramę ogrodzeniowa nie przekraczające wielkości 2,2 m stawiane pośrodku dwoma przyległymi działkami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Dotyczy to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń niedaleko dróg prywatnych i wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balaski plastikowe na plot i bramę ogrodzeniowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu winno zawierać gatunek ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego montażu oraz planowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia trzeba doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych a także jeżeli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do konstrukcji ploty Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek wymagane są specjalne uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce zjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia wolno zacząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, jak projektowane balaski z plastyku na ogrodzenie i furtę ze sztachetek jest nieprawidłowe z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji kiedy projektowane sztachety plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetekprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. przez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zainicjowania prac przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz